دکتر محمد هادی هادی زاده یزدی در گفتگو با خبرنگار انتخاب خبر افزود: حتی اگر ادعای نقض برجام از سوی آمریکا را پذیرفت می توان موارد نقض برجام را به مراجع بین المللی ارجاع داد، چراکه طرف های دیگری در توافق هسته ای هستند و طرف جمهوری اسلامی تنها یک کشور نیست، بلکه 6 کشور طرف مذاکره با ایران بوده اند.

وی تصریح کرد: در هر دو کشور ایران و آمریکا فضای سیاسی بر برجام حاکم شده است. در داخل آمریکا مانند ایران قصد آن است تا از فضای به وجود آمده بهره برداری داخلی صورت گیرد.

این کارشناس مسائل بین الملل پاسخ خردمندانه وزیر امور خارجه کشورمان به ایالات متحده آمریکا را ضروری خواند و گفت: مطابق با اظهارات دکتر ظریف گریزگاه هایی در دکتر محمد هادی هادی زاده یزدی توافقنامه هسته ای وجود دارد که می توان با مراجعه به آن از نقض توافقنامه هسته ای جلوگیری کرد و حتی وارد مجادلات سیاسی و نظامی نشد.

هادی زاده یزدی با تأکید بر اینکه صرف تمدید تحریم های 10 ساله بر علیه ایران به معنی نقض برجام نیست، اظهار داشت: در فضای موجود عده ای در داخل کشور قصد دارند تا موقعیت آقای روحانی را در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 96 تضعیف کنند؛ کما اینکه یکی از روزنامه ها حتی اخیراً نوشته است که آقای دکتر روحانی با توجه به آنچه که پیش آمده است بهتر است کاندید نشود.

وی در ادامه با بیان اینکه اصول گرایان و برخی جریان های سیاسی نسبت به تمدیدهای 10 ساله ایران بدبین هستند، افزود: عده ای در داخل کشور آتش بیار معرکه شده اند و حتی آتش موجود را گسترده می کنند.

این استاد دانشگاه در پاسخ به این سؤال که اگر آقای روحانی برای انتخابات ریاست جمهوری 96 ثبت نام کند و به عنوان رئیس دولت بعدی برگزیده شود آیا از توان رویارویی با سیاست های دونالد ترامپ برخوردار است، گفت: آقای دکتر روحانی و تیم سیاسی ایشان تاکنون قوی و پر قدرت عمل نموده اند. کابینه سیاسی دکتر روحانی نشان است که قادر هستند با بزرگترین نیروهای سیاسی دنیا مقابله کنند.

وی با تأکید بر اینکه آقای روحانی و تیم سیاسی کابینه ایشان را نباید دست کم گرفت، اظهار داشت: دستاوردهای دولت روحانی را نباید زیر سؤال برد یا حتی آن ها را نابود کرد.

دکتر محمد هادی هادی زاده یزدی تأکید کرد: عده ای در داخل کشورمان قصد تخریب دستاوردهای دولت دکتر روحانی را دارند، اما هنوز پتانسیل های آقای دکتر ظریف و همینطور دکتر صالحی پا بر جا است و آن ها کاملا قابل استفاده است.

وی تصریح کرد: یک عده ای بی جهت در داخل سعی می کنند اعتباراتی که این افراد برای مردم و کشور بدست آورده اند را از بین ببرند.اخبار مرتبط:

تداوم سیاست های چند زبانۀ جمهوری اسلامی ایران برجام را تهدید می کند