به گزارش انتخاب خبر، طعم سوء مدیریت های پزشکی همواره زیر زبان جامعه مانده است، چنانچه چند سال گذشته نوزادی در بیمارستان جرجانی به اشتباه لابلای ملافه های بیمارستانی روانه سطل زباله شد و پس از آگاهی از این موضوع این بیمارستان تا به امروز پلمب شده است.

اما این روزها با قدرت بی نظیر رسانه ها این موضوعات اعلام عمومی می شود تا مردم با اعمال سهل انگاری مدیران و عوامل بیمارستانی بیشتر آشنا شوند. چندی پیش هم سوء مدیریت های بسیاری از جمله کشیدن بخیه برای پول در خمینی شهر یا عمل جراحی اشتباهی دست در کودک باعث شد تا همگان به اشتباهات و سهل انگاری ها پی ببرند. به نظر می رسد این موضوعات نشأت گرفته از ناسازگاری نظام مدیریتی در بیمارستان ها است و رخ دادن این اتفاقات چه در بیمارستان های دولتی و چه در بیمارستان های خصوصی همواره وجود داشته است.

ولی موضوع قابل توجه، رسیدگی به تخلفات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در بیمارستان های امین و فارابی در زمان ریاست مرحوم دکتر م.ط است. هنگامی که این تخلفات برای مسوولان سازمان بازرسی محرز شد کارمندان علوم پزشکی از طریق این سازمان توسط مسوول دلسوز رسیدگی به این موضوع، احضار شدند تا تحقیقات لازم در این خصوص صورت گیرد.

و حالا رد پای سودجویی های دکتر ع.ی، یکی از مقامات عالی رتبه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به همراه مسوول امور مالی همین دانشگاه که در زمان ریاست مرحوم دکتر م.ط مشغول به کار بوده اند در این میان هم مشهود است(اسناد و مدارک موجود است). این در حالی است که پیش تر انتخاب خبر درخصوص برخی اقدامات شبهه انگیز دکتر ع.ی هشدار داده بود. گفتنی است؛ انتخاب خبر در گزارش «یارانه بهداشت و درمان در جیب مدیران ثروتمند» به این شخص اشاره کرده بود و از او به عنوان نفر سومی که دارای پرونده های متعددی می باشد نام برده بود.

اما طلبکاران فارابی همچنان در تکاپو برای دریافت طلب خود هستند و دکتر ع.ی و آقای ر.ر، مسئول امور مالی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای سرپوش گذاشتن روی کار خود و واگذاری مشکلات بر دوش مرحوم دکتر م.ط که اکنون دستش از دنیا کوتاه است تبحر خاصی دارند. طلبکارانی که در حدود دو سال است پیگیر این موضوع هستند کم کم خسته شده اند، دکتر ع.ی و آقای ر.ر، مسئول امور مالی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هم به هدف خود نائل گشته اند و پولی به آنها پرداخت نمی کنند. اما جالب است که دکتر ع.ی به همراه همسرش، سهامدار عمده ام آر آی سپاهان است و چندی است که این مرکز را به ام آر آی خانوادگی تبدیل کرده است و م. ی پسر خود را نیز به مسوولیت امور داخلی این مرکز تشخیص پزشکی گمارده است.

دکتر ع.ی تمام مراکز رادیولوژی و ام آر آی های دولتی را به شخصی به نام یوسفیان واگذار کرده که پزشک هم نیست و شایع شده است که او به صرف دستورات دکتر ع.ی مسئول مراکز رادیولوژی و ام آر آی های بیمارستان های دولتی شده است و همچنین ابهاماتی درخصوص مجوزهای فعالیت های وی وجود دارد.

براساس گزارش منابع خبری آگاه در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، بخش های پرتو درمانی و پزشکی هسته ای بیمارستان چمران دقیقاً در مجاورت رودخانه زاینده رود واقع شده است و در این بخش ها از ایزوتوپ های ید رادیواکتیو با درصد بالا استفاده می شود که بسیار خطرناک است. همانطور که در اخبار گذشته نیز مردم متوجه شدند ضایعات رادیواکتیو این بیمارستان وارد فاضلاب بیمارستانی می شود و سپس به زمین های کشاورزی مجاور و همچنین رودخانه زاینده رود تخلیه می شود که عارضه سرطان را به همراه دارد.

آیا زمان آن نرسیده است که مسوولان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از خسارات گذشته درس عبرت گرفته و اشتباهات گذشته را تکرار نکنند؟ آیا وقت آن نرسیده دکتر ع.ی کمتر به فکر مال اندوزی باشد و از سرنوشت نور چشمی اش که دیگر در بین ما نیست درس عبرت بگیرد، اجحاف کمتری به مردم روا دارد و نفرماید بروید هرکار می توانید انجام دهید؟ مگر پشت او به کجا گرم است؟! چرا دکتر ع.ی به جای اینکه مردم را دلداری نماید و سعی در حل مشکلات مردم که به قول پیامبر(ص) عائله خداوند هستند داشته باشد و همچنین پاسخگوی خسارات مالی طلبکاران بیمارستان فارابی که از جان و دل کار کرده اند و هزینه های گزافی برای توسعه بیمارستان پرداخت کرده اند به ایشان می گوید بروید طلبتان را از خود دکتر م.ط مرحوم بگیرید! آیا پاسخ انتظار و طلب و حق مردم این است؟!

ای کاش روزی فرا می رسید که تخلفات کلان برخی مقامات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در سازمان بازرسی و دیگر نهادها پیگیری و احقاق حق می شد. مدیران آگاه باشند این مناصب برای خدمت به مردم است نه سودجویی شخصی. هیچگاه نباید فراموش کنیم که رهبر معظم انقلاب در دیدار با مدیران و معاونان یکی از وزارتخانه ها در نوزدهم مرداد ماه امسال، هر اقدامی را در تضعیف ایمان مردم و مسوولان خیانت عنوان نمودند و فرمودند: آن نیروی دفاعی که کشور را در همه‌ این سال‌ها حفظ کرده، نیروی ایمان است و اگر این سلاح قوی و کارآمد تضعیف شود، آفات فراوانی به ‌دنبال خواهد داشت.

 

اخبار مرتبط:
یارانه بهداشت و درمان در جیب مدیران ثروتمند
فارابی بیمارستانی در آستانه ورشکستگی
فاضلاب تصفیه نشده بیمارستان چمران به رودخانه زاینده رود می ریزد